SureCart WP - en to el_GR translation catalogue (233 entries)

en: %1$s (%2$d of %3$d)
el_GR: %1$s (%2$d από %3$d)

en: %1d%% off
el_GR: % έκπτωση

en: %d payment | %d payments
el_GR[0]: %d πληρωμή
el_GR[1]: %d πληρωμές

en: %s off
el_GR: % έκπτωση

en: A name for this bump that will be visible to customers.
el_GR: Ένα όνομα για αυτήν την επέκταση παραγγελίας που θα είναι ορατό στους πελάτες.

en: AND
el_GR: ΚΑΙ

en: Add Another Coupon
el_GR: Προσθήκη άλλου κουπονιού

en: Add Another Processor
el_GR: Προσθήκη άλλου επεξεργαστή πληρωμών

en: Add Conditions
el_GR: Προσθήκη Προϋποθέσεων

en: Add From URL
el_GR: Προσθήκη από υπερσύνδεσμο

en: Add Product Image
el_GR: Προσθήκη Εικόνας Προϊόντος

en: Add a checkout form
el_GR: Προσθέστε μια φόρμα πληρωμής

en: Add custom manual tax rates for specific countries.
el_GR: Προσθήκη προσαρμοσμένων φορολογικών συντελεστών για συγκεκριμένες χώρες.

en: Additional Order Data
el_GR: Πρόσθετα δεδομένα παραγγελίας

en: All
el_GR: Όλα

en: Always show cart
el_GR: Το καλάθι να εμφανίζεται πάντα.

en: Answer created.
el_GR: Η απάντηση δημιουργήθηκε.

en: Answer updated.
el_GR: Η απάντηση ανανεώθηκε.

en: Are you sure you want to change the template? This will completely replace your current form.
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αλλάξετε το πρότυπο; Αυτό θα αντικαταστήσει πλήρως την τρέχουσα φόρμα σας.

en: Are you sure you want to delete this?
el_GR: Είσαι σίγουρος/-η ότι θέλεις να διαγραφεί αυτό;

en: Auto Apply Discount
el_GR: Αυτόματη Εφαρμογή Έκπτωσης

en: Automatic
el_GR: Αυτόματα

en: Billing Country
el_GR: Χώρα Χρέωσης

en: Both
el_GR: Και τα δύο

en: Can you tell us a little more?
el_GR: Μπορείς να μας πεις περισσότερα;

en: Cancel Link
el_GR: Ακύρωση Συνδέσμου

en: Cancel Order
el_GR: Ακύρωση Παραγγελίας

en: Cancellation Acts
el_GR: Πράξεις Ακύρωσης

en: Cancellation Reason
el_GR: Λόγος Ακύρωσης

en: Cancellation Survey
el_GR: Έρευνα Ακύρωσης

en: Cancellation survey options.
el_GR: Επιλογές έρευνας ακύρωσης.

en: Cancellations
el_GR: Ακυρώσεις

en: Cart Icon Type
el_GR: Εικονίδιο Καλαθιού

en: Change Renewal Date
el_GR: Αλλαγή Ημερομηνίας Ανανέωσης

en: Change cart settings.
el_GR: Αλλάξτε τις ρυθμίσεις του καλαθιού.

en: Checkout Form
el_GR: Φόρμα ολοκλήρωσης παραγγελίας

en: Collapsed On Mobile
el_GR: Συρρίκνωση σε κινητό

en: Column settings
el_GR: Ρυθμίσεις στήλης

en: Columns
el_GR: Στήλες

en: Comment
el_GR: Σχόλιο

en: Comment Prompt
el_GR: Μήνυμα σχολίου

en: Conditional
el_GR: Προϋπόθεση

en: Conditions
el_GR: Προϋποθέσεις

en: Configure Conditions
el_GR: Ρύθμιση Προϋποθέσεων

en: Configure different visibility conditions to control when the contents appear to customers.
el_GR: Ρύθμισε διαφορετικές προϋποθέσεις ορατότητας, για να ελέγξεις πότε θα εμφανίζεται το περιεχόμενο στους πελάτες.

en: Confirm Charge
el_GR: Επιβεβαίωση Χρέωσης

en: Continue
el_GR: Συνέχεια

en: Coupon Applied
el_GR: Το Κουπόνι Καταχωρήθηκε

en: Coupon Code
el_GR: Κωδικός Κουπονιού

en: Coupon(s)
el_GR: Κουπόνι(α)

en: Create Form
el_GR: Δημιουργία Φόρμας

en: Create Product
el_GR: Δημιουργία προϊόντος

en: Create a Checkout Form
el_GR: Δημιουργήστε μια φόρμα πληρωμής

en: Custom
el_GR: Προσαρμογή

en: EU VAT Label
el_GR: Ευρωπαϊκή Ετικέτα Φ.Π.Α.

en: Edit Cancellation Reason
el_GR: Επεξεργασία Λόγου Ακύρωσης

en: Edit Conditions
el_GR: Επεξεργασία Προϋποθέσεων

en: Enable A Fallback Tax Rate
el_GR: Ενεργοποίηση εναλλακτικού φορολογικού συντελεστή

en: Enable Cart
el_GR: Ενεργοποίηση Καλαθιού

en: Enable to always show the cart button, even your cart is empty.
el_GR: Ενεργοποιήστε για να είναι το καλάθι πάντα εμφανές, ακόμα και όταν είναι άδειο.

en: Enter a title for your form
el_GR: Εισάγετε έναν τίτλο για τη φόρμα σας

en: Fallback Rate
el_GR: Συντελεστής Προεπιλογής

en: First, add some conditions for the display of this group of blocks.
el_GR: Πρώτα πρόσθεσε ορισμένες προϋποθέσεις για την εμφάνιση αυτής της ομάδας των μπλοκ.

en: Floating Icon
el_GR: Πλωτό Εικονίδιο

en: Form Title
el_GR: Όνομα Φόρμας

en: Free
el_GR: Δωρεάν

en: Free Order Emails
el_GR: Email Δωρεάν Παραγγελιών

en: Full vertical height
el_GR: Πλήρες κάθετο ύψος

en: Get started by selecting a form or start build a new form.
el_GR: Ξεκινήστε επιλέγοντας μια φόρμα ή ξεκινήστε τη δημιουργία μιας νέας φόρμας.

en: Go Back
el_GR: Πίσω

en: Icon
el_GR: Εικονίδιο

en: If enabled, the discount will be applied if the display conditions are satisfied, even if they do not click the bump. If disabled, the discount will only be applied if the customer clicks the order bump.
el_GR: Εάν είναι ενεργοποιημένο, η έκπτωση θα εφαρμοστεί εάν πληρούνται οι συνθήκες εμφάνισης, ακόμη και αν δεν κάνουν κλικ στην επέκταση της παραγγελίας. Εάν είναι απενεργοποιημένο, η έκπτωση θα εφαρμοστεί μόνο εάν ο πελάτης κάνει κλικ στην επέκταση της παραγγελίας.

en: If enabled, you can enter a tax rate to apply when a specific tax registration is not found.
el_GR: Εάν είναι ενεργοποιημένο, μπορείτε να εισαγάγετε έναν φορολογικό συντελεστή που θα εφαρμόζεται όταν δεν βρίσκεται μια συγκεκριμένη φορολογική εγγραφή.

en: If there are errors in the checkout, they will display here.
el_GR: Αν υπάρχουν σφάλματα κατά την ολοκλήρωση της παραγγελίας, θα εμφανιστούν εδώ.

en: Image URL
el_GR: Υπερσύνδεσμος Εικόνας

en: Images
el_GR: Εικόνες

en: Images updated.
el_GR: Οι εικόνες ενημερώθηκαν.

en: Instant Checkout
el_GR: Άμεση Ολοκλήρωση Παραγγελίας

en: Left
el_GR: Αριστερά

en: Link image to home
el_GR: Σύνδεση εικόνας  με την αρχική σελίδα

en: Log Out
el_GR: Αποσύνδεση

en: Make sure you’re registered with the appropriate tax jurisdictions before enabling tax collection.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι έχετε εγγραφεί στις κατάλληλες φορολογικές δικαιοδοσίες (εφορίες) πριν ενεργοποιήσετε τη συλλογή φόρων.

en: Manual
el_GR: Μη Αυτόματα

en: Maximum height
el_GR: Μέγιστο ύψος

en: Menu Icon
el_GR: Εικονίδιο Μενού

en: New Cancellation Reason
el_GR: Νέος Λόγος Ακύρωσης

en: New Form
el_GR: Νέα Φόρμα

en: No Reason Provided
el_GR: Δεν Δόθηκε Λόγος

en: Not Published
el_GR: Μη Δημοσιευμένο

en: OR
el_GR: Ή

en: Offer Discount
el_GR: Προσφορά Έκπτωσης

en: Offer the rewewal discount when this option is selected
el_GR: Προσφέρετε την έκπτωση ανανέωσης όταν είναι επιλεγμένη αυτή η επιλογή

en: One column
el_GR: Μία στήλη

en: One of these products is no longer purchaseable.
el_GR: Ένα από αυτά τα προϊόντα δεν είναι μπορεί να αγοραστεί πλέον.

en: Order Canceled.
el_GR: Παραγγελία Ακυρώθηκε.

en: Other Label
el_GR: Άλλη Ετικέτα

en: Pause
el_GR: Παύση

en: Pause Subscription
el_GR: Παύση Συνδρομής

en: Payment method updated.
el_GR: Ενημέρωση μεθόδου πληρωμής.

en: Please choose date to continue.
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε ημερομηνία για να συνεχίσετε.

en: Position of cart button
el_GR: Θέση κουμπιού καλαθιού

en: Product(s)
el_GR: Προϊόν(τα)

en: Provide a discount to keep a subscription.
el_GR: Δώστε έκπτωση για να διατηρήσετε μια συνδρομή.

en: Published
el_GR: Δημοσιευμένο

en: Purchase Revoke Behavior
el_GR: Συμπεριφορά ανάκλησης αγοράς

en: Quantity
el_GR: Ποσότητα

en: Remove SureCart Branding
el_GR: Αφαίρεση της επωνυμίας SureCart

en: Renewal Discount
el_GR: Έκπτωση Ανανέωσης

en: Request Comments
el_GR: Ζητήστε Σχόλια

en: Rest Of The World
el_GR: Υπόλοιπες Χώρες

en: Reverse order on mobile
el_GR: Αντιστροφή σειράς σε συσκευή κινητού

en: Revoke Immediately
el_GR: Άμεση ανάκληση

en: Revoke Purchase After All Payment Retries Fail
el_GR: Ανάκληση αγοράς μετά την αποτυχία όλων των επαναληπτικών προσπαθειών πληρωμής

en: Right
el_GR: Δεξιά

en: Saved
el_GR: Αποθηκεύτηκε

en: Saved Count
el_GR: Αποθηκευμένος Αριθμός

en: Search for payment method...
el_GR: Εύρεση μεθόδου πληρωμής...

en: Secure
el_GR: Ασφαλές

en: Secure Storage
el_GR: Ασφαλές Αποθηκευτικός Χώρος

en: Select All
el_GR: Επιλογή Όλων

en: Select Menus
el_GR: Επιλέξτε Μενού

en: Select Position
el_GR: Επιλέξτε Θέση

en: Select a checkout form
el_GR: Επιλέξτε μια φόρμα πληρωμής

en: Select the cart button position, i.e. left or right, where it will look best with your website design.
el_GR: Επιλέξτε τη θέση για το κουμπί καλαθιού, πχ. αριστερά ή δεξιά, όπου δείχνει καλύτερα στην ιστοσελίδας σας.

en: Select the menu(s) where the cart icon will appear.
el_GR: Επιλέξτε το μενού στο οποίο θέλετε να εμφανίζεται το εικονίδιο του καλαθιού.

en: Send an order email to customers even when the order is free.
el_GR: Στείλτε το email παραγγελίας στους πελάτες ακόμη και όταν η παραγγελία είναι δωρεάν.

en: Set a maximum height
el_GR: Όρισε το μέγιστο ύψος

en: Shipping Country
el_GR: Χώρα Αποστολής

en: Should the customer be prompted for additional information?
el_GR: Να ζητηθούν από τον πελάτη πρόσθετες πληροφορίες;

en: Show Floating Cart Icon
el_GR: Προβολή Πλωτού Εικονιδίου Καλαθιού

en: Skip Link
el_GR: Παράλειψη Συνδέσμου

en: Stack on mobile
el_GR: Εμφάνιση στοίβας σε συσκευή κινητού

en: Store Language
el_GR: Γλώσσα Καταστήματος

en: Store Logo
el_GR: Λογότυπο καταστήματος

en: Subscription paused.
el_GR: Η συνδρομή έχει διακοπεί προσωρινά.

en: Survey Answers
el_GR: Απαντήσεις Έρευνας

en: Tax Calculation
el_GR: Υπολογισμός Φόρου

en: Tax ID
el_GR: ΑΦΜ

en: Tax Rate
el_GR: Φορολογικός συντελεστής

en: Tax is automatically calculated and applied to orders. Make sure you’re registered with the appropriate tax jurisdictions before enabling tax collection.
el_GR: Ο φόρος υπολογίζεται αυτόματα και εφαρμόζεται στις παραγγελίες. Βεβαιωθείτε ότι έχετε εγγραφεί στις κατάλληλες φορολογικές δικαιοδοσίες (εφορίες) πριν ενεργοποιήσετε τη συλλογή φόρων.

en: Test
el_GR: Δοκιμή

en: Thank you for your purchase! Please check your inbox for additional information.
el_GR: Σας ευχαριστούμε για την αγορά σας! Παρακαλούμε ελέγξτε τα εισερχόμενά σας για πρόσθετες πληροφορίες.

en: Thanks for your order!
el_GR: Ευχαριστούμε για την παραγγελίας σας!

en: The amount of times a single customer use the renewal discount.
el_GR: Πόσες φορές ένας πελάτης χρησιμοποιεί την έκπτωση ανανέωσης.

en: The customer-facing label for this cancellation reason.
el_GR: Η ετικέτα που απευθύνεται στον πελάτη για αυτόν τον λόγο ακύρωσης.

en: The fallback tax rate to use for checkouts when a specific tax registration is not found.
el_GR: Ο εφεδρικός φορολογικός συντελεστής που θα χρησιμοποιείται κατά την ολοκλήρωση των παραγγελιών όταν δεν βρίσκεται μια συγκεκριμένη φορολογική εγγραφή.

en: The language used for notifications, invoices, etc.
el_GR: Η γλώσσα που χρησιμοποιείται για ειδοποιήσεις, τιμολόγια κ.λ.π.

en: The number of times a single customer can use this coupon.
el_GR: Πόσες φορές μπορεί ένας πελάτης να χρησιμοποιήσει αυτό το κουπόνι.

en: The prompt that will appear when you request more information.
el_GR: Το μήνυμα που θα εμφανιστεί όταν ζητήσετε περισσότερες πληροφορίες.

en: There are no cancellation reasons for this period.
el_GR: Δεν υπάρχουν λόγοι ακύρωσης για αυτήν την περίοδο.

en: This column count exceeds the recommended amount and may cause visual breakage.
el_GR: Αυτός ο αριθμός στηλών υπερβαίνει τη συνιστώμενη ποσότητα και μπορεί να προκαλέσει προβλήματα στην εμφάνιση.

en: This is also displayed on your invoices, receipts and emails.
el_GR: Αυτό εμφανίζεται επίσης στα τιμολόγια, τις αποδείξεις και τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας.

en: Three columns; equal split
el_GR: Τρεις στήλες· ίσος διαχωρισμός

en: Three columns; wide center column
el_GR: Τρεις στήλες· ευρεία κεντρική στήλη

en: To add some default checkout products, click the "Add Products" button.
el_GR: Για να προσθέσετε κάποια προεπιλεγμένα προϊόντα στη σελίδα ολοκλήρωσης της παραγγελίας, κάντε κλικ στο κουμπί "Προσθήκη προϊόντων".

en: To add some products "Add Products" button.
el_GR: Για να προσθέσετε κάποια προϊόντα, επιλέξτε το κουμπί "Προσθήκη προϊόντων".

en: Top Offset
el_GR: Μετατόπισμα Κορυφής

en: Total Cancellation Attempts
el_GR: Συνολικές Προσπάθειες Ακύρωσης

en: Trialing
el_GR: Σε Δοκιμή

en: Two columns; equal split
el_GR: Δύο στήλες· ίσος διαχωρισμός

en: Two columns; one-third, two-thirds split
el_GR: Δύο στήλες· ένα τρίτο, δύο τρίτα χωριστά

en: Two columns; two-thirds, one-third split
el_GR: Δύο στήλες· δύο τρίτα, ένα τρίτο χωριστά

en: Unselect All
el_GR: Αποεπιλογή Όλων

en: Untitled Form
el_GR: Φόρμα χωρίς όνομα

en: Use these settings to configure how notifications are sent to your customers.
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτές τις ρυθμίσεις για να διαμορφώσετε τον τρόπο αποστολής ειδοποιήσεων στους πελάτες σας.

en: What type of cart icon would you like to use?
el_GR: Ποιο εικονίδιο καλαθιού θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε;

en: Width
el_GR: Πλάτος

en: You don't have any survey answers. Please add at least one to collect cancellation feedback.
el_GR: Δεν έχετε απαντήσεις σε καμία έρευνα. Παρακαλώ προσθέστε τουλάχιστον μία για να συλλέξετε τα σχόλια ακύρωσης.

en: Your customer's phone number.
el_GR: Ο τηλεφωνικός αριθμός του πελάτη σας.

en: Your email address
el_GR: Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας

en: Your name
el_GR: Το όνομά σας

[ctx: block description]
en: Display a checkout form
el_GR: Προβολή μιας φόρμας ολοκλήρωσης της παραγγελίας

[ctx: block description]
en: Display a checkout form button.
el_GR: Προβολή ενός κουμπιού ολοκλήρωσης της παραγγελίας

[ctx: block description]
en: Display a list of products from your store.
el_GR: Προβολή μιας λίστας προϊόντων από το κατάστημά σας.

[ctx: block description]
en: Display a phone number collection field.
el_GR: Προβολή πεδίου συλλογής τηλεφωνικού αριθμού

[ctx: block description]
en: Display an area of the form based on conditions.
el_GR: Εμφάνιση μιας περιοχής της φόρμας βάσει συνθηκών.

[ctx: block description]
en: Display any checkout-related errors. By default the checkout form shows these at the top. Add this block to change the location.
el_GR: Εμφανίζει τυχόν σφάλματα που σχετίζονται με την ολοκλήρωση της παραγγελίας. Eξ ορισμού η φόρμα παραγγελίας εμφανίζει αυτά τα σφάλματα στην κορυφή . Προσθέστε αυτό το block για να αλλάξετε τη θέση.

[ctx: block description]
en: Display information for a specific session.
el_GR: Προβολή πληροφοριών για μια συγκεκριμένη συνεδρία.

[ctx: block description]
en: Display the store logo.
el_GR: Προβολή λογότυπου καταστήματος

[ctx: block description]
en: Displays a product item image.
el_GR: Εμφανίζει την εικόνα του προϊόντος

[ctx: block description]
en: Displays the product title.
el_GR: Εμφανίζει τον τίτλο του προϊόντος

[ctx: block description]
en: The cart menu icon that shows your cart quantity.
el_GR: Το εικονίδιο του μενού του καλαθιού που δείχνει την ποσότητα του καλαθιού σας.

[ctx: block keyword]
en: choice
el_GR: επιλογή

[ctx: block keyword]
en: error
el_GR: σφάλμα

[ctx: block keyword]
en: image
el_GR: εικόνα

[ctx: block keyword]
en: item
el_GR: αντικείμενο

[ctx: block keyword]
en: list
el_GR: λίστα

[ctx: block keyword]
en: logo
el_GR: λογότυπο

[ctx: block keyword]
en: notice
el_GR: ειδοποίηση

[ctx: block keyword]
en: password
el_GR: κωδικός

[ctx: block keyword]
en: phone
el_GR: τηλέφωνο

[ctx: block keyword]
en: price
el_GR: τιμή

[ctx: block keyword]
en: product
el_GR: προϊόν

[ctx: block keyword]
en: products
el_GR: προϊόντα

[ctx: block keyword]
en: quantity
el_GR: ποσότητα

[ctx: block keyword]
en: store
el_GR: κατάστημα

[ctx: block keyword]
en: store logo
el_GR: λογότυπο καταστήματος

[ctx: block keyword]
en: tel
el_GR: τηλ

[ctx: block keyword]
en: text
el_GR: κείμενο

[ctx: block keyword]
en: thumbnail
el_GR: μικρογραφία

[ctx: block keyword]
en: total
el_GR: σύνολο

[ctx: block title]
en: Cart Menu Icon
el_GR: Εικονίδιο Μενού Καλαθιού

[ctx: block title]
en: Checkout Errors
el_GR: Λάθη Ολοκλήρωσης Παραγγελίας

[ctx: block title]
en: Checkout Form
el_GR: Φόρμα ολοκλήρωσης της παραγγελίας

[ctx: block title]
en: Conditional
el_GR: Προϋπόθεση

[ctx: block title]
en: Form
el_GR: Φόρμα

[ctx: block title]
en: Full Name
el_GR: Πλήρες Όνομα

[ctx: block title]
en: Logout Button
el_GR: Κουμπί Αποσύνδεσης

[ctx: block title]
en: Password
el_GR: Κωδικός

[ctx: block title]
en: Phone
el_GR: Τηλέφωνο

[ctx: block title]
en: Product Description
el_GR: Περιγραφή Προϊόντος

[ctx: block title]
en: Product Image
el_GR: Εικόνα Προϊόντος

[ctx: block title]
en: Product Item Price
el_GR: Τιμή Προϊόντος

[ctx: block title]
en: Product List
el_GR: Λίστα Προϊόντων

[ctx: block title]
en: Product Quantity
el_GR: Ποσότητα Προϊόντος

[ctx: block title]
en: Product Title
el_GR: Τίτλος Προϊόντος

[ctx: block title]
en: Store Logo
el_GR: Λογότυπο Καταστήματος

[ctx: block title]
en: SureCart Column
el_GR: Στήλη SureCart

[ctx: block title]
en: SureCart Columns
el_GR: Στήλες SureCart

en: does not exist
el_GR: δεν υπάρχει

en: exist
el_GR: υπάρχει

en: exists
el_GR: υπάρχει

en: is equal to
el_GR: είναι ίσο με

en: is greater or equal to
el_GR: είναι μεγαλύτερο ή ίσο του

en: is greater than
el_GR: είναι μεγαλύτερο από

en: is less or equal to
el_GR: είναι λιγότερο ή ίσο του

en: is less than
el_GR: είναι λιγότερο από

en: is less than or equal to
el_GR: είναι λιγότερο από ή ίσο του

en: is not equal to
el_GR: δεν είναι ίσο με

en: matches any of
el_GR: ταιριάζει με οποιοδήποτε από

en: matches none of
el_GR: καμία αντιστοιχία με

en: not exist
el_GR: δεν υπάρχει

en: this customer
el_GR: ο πελάτης
